Bu devirde Böyle sorun TTNeT ve Türk Telekom

Başlıktan anlaşıldığı üzere problemim TTNet ve Türk Telekom arasında gidip gelmekte.

Şuradan başlayalım ; Merkezde kullandığım telefon hattımı taşınma işleminden ötürü yine merkezde fakat 3.5 km yukarı taşıdım. Kullanılan kablo alt yapısı ile sadece telefon hattımın çalışacağını bildirdi hattı taşıyan ekip. Biraz benim zorlamam ile uzun uğraşlar sonucu pamuk ipliğine bağlı bir internetim oldu.

Her şey gayet normal gidiyordu düşük bağlantı hızı ve internet, twitter da problemimi paylaşınca @TTDestek ve @TTNETdestek twitime cevap vererek beni huzura kavuşturmadılar tabi. Onlarda klasik sözler ile beni kandırdılar.

Ta ki cumartesi öğleden sonra bulunduğumuz mevkiye yakın yere yıldırım düşmesi sonucu elektrik kısa süreli gitti, geldiğinde ise internet yoktu. Telefon ile 4440375 tuşladım ve arıza bildirimi yaptım. İnternetsiz bir gece geçirdikten sonra gidip oyumu kullandım, saat 14:30 civarı Trabzon Türk Telekom memuru aradı, problemi mi çözemediklerini ve Pazartesi halledeceklerini söylediler. Beklemeye devam ettim bende.

Pazartesi sabahın  erken saatlerinde Trabzon Telekom çalışanı bir vatandaş aradı ; internetimin olmayacağını ve iptal işlemlerine başlayacaklarını emri vaki bir konuşma ile yaptı ve yüzüme kapadı.

O kadar kızmıştım ki hemen kendimi Trabzon Kanuni Telekom Müdürlüğüne koşarak gittim. 1 saat 20 dk sıranın bana gelmesini bekledim. Hazırdım artık içimde biriktirdiğim her şeyi ağzıma ne gelirse söyleyecektim,  söyledim. Tekrardan arıza kaydı oluşturdular ve hala beklemedeyim.

Sonuç : kabloların eski ve santrale uzak olmamdan dolayı hattım açılmayacak. İnternetsiz yaşamaya mahkum olacağım.

Evde olmadığım bir gün gelip çıkış yerinde bir takım işlemler yapıldı ve eskisi gibi internetim çok zayıf şekilde geri geldi.
Kendimi garantiye almak içinde yeni bir modem de aldım tabi.

24 Haziran 2011

Bugün 0 kez okundu